IMG_3335

Ayşe Erbulak 1900’lü yıllarda İstanbul Çengelköy’de dünyaya geldi. Günaydın, Güneş ve Sabah gazetelerinde çalıştıktan sonra tekrar canlanan tiyatro aşkı O’na İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Ali Poyrazoğlu tiyatrolarında oynama imkanı sağladı. Özel televizyon kanalları hayatımıza girmeye başladığında kaçınılmaz olarak Kanal 6 ve Show TV’de çalıştı. Ayrıca Kanal D’de freelance olarak birçok başarılı programa imza attı. TV kanallarının mutfağında çalıştığı gibi bir çok televizyon dizisinde de rol aldı.

Kariyerinin doruğunda, Norveç’e göç ederek bambaşka bir iş dalında yüksek eğitim alarak bir kafe işletip  ve Norveçce olarak 2 ayrı tiyatro grubunda Skatval ve Stjördal tiyatrolarında 11 yıl boyunca sahneye çıktı. 12 yıl kaldığı Norveç’ten Türkiye’ye dönünce TRT de 200 bölüm canlı yayında Anne-Çocuk programı sundu, ayrıca “Pis7’li” ve “Aşkın Halleri” dizilerinde rol aldı.

Şimdilerde kadınların da stand-up yapabileceğini ispatlayabilmek için yurt içinde ve dışında sahnelerde tek kişilik gösteriler yapmakta ve Duru Tiyatro’da da “NAFİLE DÜNYA” ve Tiyatro Kedi’de SERSEM KOCANIN KURNAZ KARISI oyunlarında oynamaktadır.

Çok şekerli ölüm, Limoni ölüm, Ödüllü ölüm adlı polisiye romanları ile yazar olarak da kendini kanıtladı. Dokuz Oda Cinayetleri yazarın 4.kitabıdır sonrasında Anne Bak Kim Geldi? romanı 2015 yılında yayımlanmıştır. Cinayet Sınıfı Başkanı romanı 2017 yılında yayımlanmıştır. Gece Boyunca adlı romanı 2020 yılında yayımlanmıştır.