unnamed1972’de doğdu. Erenköy ve Üsküdar’da yaşadı. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okuldan kaçmayı ve hayatta da bazen kaçmak gerektiğini, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme’de dostluğu, arkadaşlığı ve paranın “beş para etmez” olduğunu öğrendi. Yazarlık ve çevirmenlik yapıp iyi bir insan olmaya çalışıyor. Gün batımını ve acemaşiran makamını seviyor.
İstanbul Mimarlar Odası, Maden Mühendisleri Odası, Ümit Kaftancıoğlu (2 kez), Yenimahalle Belediyesi, Foça Belediyesi, Ölüdeniz Belediyesi tarafından ödüllendirilen ve dergilerde yayımlanan öyküleri, 2013 yılında Ara Nağme kitabında derlendi ve bu eser, 2014 Orhan Kemal Öykü ödülüne değer görüldü. Ankara Mimarlar Odası tarafından, Kent Öyküleri Yarışmasında birincilikle ödüllendirilen Haydar Paşa’nın Evi çocuk kitabı 2013’te yayımlandı. Kapalıçarşı adlı romanı 2015 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar Roman Yarışması’nda ödüle değer görüldü ve 2017 yılında yayımlandı. Yazar, Kadıköy Anadolu Lisesi tarafından, 2015 yılında Kristal Martı ödülüne değer görüldü. 2011’de yayımlanan Aynalı ve 2013’te yayımlanan AnarŞık adında iki romanı; İngilizceden James Joyce, Henry James ve Oscar Wilde ve İtalyancadan Luigi Pirandello ve Italo Svevo çevirileri var. AnarŞık oyunlaştırıldı ve 2015’te sahnelendi. Literature Ireland ve Trinity College’ın desteği ve kazandığı burs çerçevesinde Dublin’de, James Joyce’un Finnegans Wake eserinin çevirisi üzerine çalıştı ve bu eser 2016 yılında Finnegan Uyanması adıyla yayımlandı. Bu çeviri 2017 yılında İKSV Talat Sait Halman çeviri ödülüne ve Dünya Gazetesi yılın çevirisi ödülüne değer görüldü. Yazarın ayrıca Çeviri’Bilirsin adında, çeviriye dair notlar içeren, atölye serisinde bir kitabı var. Fuat Sevimay muhtelif mekânlarda Türk Edebiyatı ve çeviri üzerine dersler veriyor.

Kitapları: 
Kapalıçarşı, Roman, 2015;  AnarŞık, Roman, 2017;  Aynalı, Roman, 2017;  Ara Nağme, Öykü, 2013; Çeviri’Bilirsin & Edebiyatın Gizli Kahramanlığı Hakkında Notlar, İnceleme, 2018; Hişt Hişt, Çocuk Kitabı, 2018; Hayal Kurmak Bedava, Çocuk Kitabı, 2018; Haydar Paşa’nın Evi, Çocuk Kitabı, 2020.