ezgi_ozbek_senel1992 Bursa doğumlu, çocukluğu Samsun’da geçti. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Konuşmaya başladığı andan itibaren bitmek bilmez hikâyeleriyle etrafındakileri yormayı, yazmayı öğrendiği vakit bıraktı. Daha az konuşmadı elbet lakin her daim yazdı.
Uzun soluklu kurguların yanı sıra öykü yazmaktan da keyif alıyor. Bu sebeple bir müddet dergi sektörüne girdikten sonra Kayıp Rıhtım’a çapa attı. Düzenli olarak Aylık Öykü Seçkisi’nde yer almaya gayret ettiği dönemde bu mecrada yirmi öykü biriktirdi. Tuna Nehrine Öyküler adlı yarışmada ilk ona giren öyküsüyle kırılma noktasına ulaştı. Güvercin Teleğinde Düşler adlı öyküsü proje kapsamında oluşturulacak öykü kitabına dâhil edilecektir.
Yayıncılık sektörüne dair merakının sadece yazmak üzerine olmaması sebebiyle 2019 yılında Marmara Üniversitesi Yayıncılık Yönetimi programında yüksek lisansa başladı. Yazmaktan öte vurgun olduğu eylemse okumak. Bambaşka dünyaların kapılarında dolanıp durmaktan bıkacağını sanmamakla birlikte temas ettiği her yaşamın ve kitabın kendisini değiştirdiğine inanıyor.