Ceyda Şakrak (Ceyda Düvenci), 16 Nisan 1977 tarihinde Bursa’da doğdu. Oyuncu ve sunucu olarak 1995 yılında televizyonlarda yer almaya başladı. Miss Turkey 1997’de üçüncü sırada seçildi. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu ve Kadir Has Üniversitesi’nde oyunculuk üzerine yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde çocuk gelişimi üzerine eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine dizi, sinema, tiyatro ve reklam oyunculuğu yaparak devam eden Ceyda Şakrak, reklam, film ve bilgisayar oyunları seslendirmeleri de yapmaktadır. Ceyda Şakrak, Bülent Şakrak ile evli ve iki çocuk annesidir. Özel gereksinimli bir çocuk annesi olarak özel gereksinimli çocuklar için kitaplar yazmaktadır.

Ceyda’nın rol aldığı bazı diziler: Umutsuz Ev Kadınları, Maral: En Güzel Hikayem, Panda ve Kirpi, Binbir Gece gibi dizileri uluslararası birçok platformda yayınlandı ve yayınlanıyor.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen drama eğitimcileri ve psikologları ile çocuklara ve ebeveynlerine temel duygular üzerine eğitim veren ve çalışan “Taş Kağıt Makas Duygu Atölyesi” adlı bir şirketin sahibidir. Bu organizasyon Zoom ve Instagram platformlarında da online olarak eğitimlerine devam etmektedir.

Yazdığı kitaplar;
Balköpüğü İle Tatlı Bir Macera, 2019
Balköpüğü İle Tatlı Bir Sürpriz, 2020
Balköpüğü İle Tatlı Bir Merhaba, 2020