gulsah_elikbank_1Gülşah Elikbank 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı. 7 sene İstanbul’da, önemli bir inşaat ve turizm firmasında üst düzey yönetici olarak çalıştı.
Kızı Rüya dünyaya geldikten sonra daha mutlu ve huzurlu olacağına inandığı İzmir’e yerleşti. Burada Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i işletiyor. Ayrıca edebiyat etkinlikleri konusunda danışmanlık yapıyor ve önemli edebiyat dergilerine makaleler yazıyor. Zaman zaman BirGün gazetesinde yazıları yayınlanıyor. Ege Telgraf gazetesinin ise kültür-sanat sayfasından sorumlu.
İlk romanı, Günebakan Üçlemesi’nin ilk kitabı Siyah Nefes, 2010’da yayınlandı ve özellikle gençler tarafından büyük ilgi gördü. Seri, ikinci kitabı Mavi Dağ ve son kitabı Kızıl Ölüm ile tamamlandı.
Fantastik bir üçlemeden sonra özellikle farklı bir tarzda yazmak istedi ve okurlarının karşısına bir aşk romanı ile çıktı. Aşkın Gölgesi, 2011’de raflara girdi.
2012′in son günlerinde, Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından hazırlanan ve İlknur Özdemir’in yayına hazırladığı, Kar İzleri Örttü adlı seçkiye Hesaplaşma adlı öyküsüyle katıldı.
2013′te, fantastik çocuk romanı, Rüya Takım- Medusa’nın Pusulası, İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.
Nisan 2014’te ise rüyaların baş rolde olduğu felsefik ve psikolojik içeriğiyle dikkat çeken Uykusuzlar yayımlandı.
Kasım 2015’te birçok yönüyle okuru tarihin derinliklerine sürükleyen romanı Yalancılar ve Sevgililer yayımlandı.

 

Gülşah Elikbank’ın Diğer Dillere Çevrilen Kitapları: